GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4322048
*
nr 432 2048
Keramik
50-tal, 4 del
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2006
kl 16:22:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 00:31:47
1
300 kr
4/10 09:21:44
1
450 kr
4/10 22:53:58
1
500 kr
6/10 13:43:30
2
150 kr
8/10 15:42:11
3
Vinnande bud
9/10 13:32:34
1
600 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15
*
Keramik
nr 432 2048
Keramik
50-tal, 4 del
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 00:31:47 | 1 | 300 kr |
4/10 09:21:44 | 1 | 450 kr |
4/10 22:53:58 | 1 | 500 kr |
6/10 13:43:30 | 2 | 150 kr |
8/10 15:42:11 | 3 | Vinnande bud |
9/10 13:32:34 | 1 | 600 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15